بوتیل یخچال رودخانه خشک شدن رودخانه رودخانه

بوتیل: یخچال رودخانه خشک شدن رودخانه رودخانه خشکی پدیده عجیب کانادا سرقت رودخانه

گت بلاگز علمی پزشکی وزارت بهداشت در هفته‌ای که گذشت

وزارت بهداشت در هفته‌ای که گذشت با رویدادهای متعددی مواجه بود که در این بسته خبری به این موارد می‌پردازیم.

وزارت بهداشت در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ انجام بیش از ۱۰۰ هزار عمل جراحی در دوران جنگ، ضرورت ایجاد بزرگراه اضطراری جهت تردد خودروهای امدادی در اربعین، زیاد کردن ١٠ برابرى بازیگران در تبلیغات سیگار، اعتباربخشی درآمد بیمارستان ها را کم و زیاد می کند، اجرای طرح اعتباربخشی در ۹۰۰ بیمارستان کشور، کم کردن شمار مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور، تعرفه های ۹۶ در شورای عالی بیمه بلاتکلیف مانده اند، با خرید این آش و حلیم ها بیماری را سرسفره افطار می برید از جمله عناوین بعضی اخبار وزارت بهداشت در هفته گذشته بوده اند.
انجام بیش از ۱۰۰ هزار عمل جراحی در دوران جنگ
حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور بیان کرد: به یاد دارم در طول دوران جنگ بالغ بر ۱۰۰ هزار جراحی اورژانس انجام داده ایم که قطعا آمارهای سایر همکاران شاید بیش از این ها باشد همچنین آن دوران بیش از یک میلیون مصدوم و مجروح تحت درمان بودند.
هاشمی تصریح کرد: علاقه مندی به قرآن به خصوص در گروه های پزشکی کم نیست به گونه ای که قاری های ممتاز قرآن در جمع پزشکان کم نداریم از سوی دیگر شاید، چون دوره تحصیل ما پزشکان طولانی تر است طبق مطالعاتی که نهاد مقام معظم رهبری انجام داده، دانشیاران ما رتبه بالاتری در مباحث دینی دارند.
ضرورت ایجاد بزرگراه اضطراری جهت تردد خودروهای امدادی در اربعین
پیرحسین کولیوند سرپرست شرکت اورژانس کشور اظهار کرد: به جهت بالابردن سطح خدمات به زائران امام حسین (ع)، ساخت پایگاه ثابت خدمات بهداشت و درمان در مکان استقرار کانکس ها و چادرهای این حوزه نیز از موارد زیرساختی می باشد.
وی یادآور شد: با توجه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی عظیم اربعین و جمعیت و ازدحام کثیر زائران، ایجاد بزرگراه ی اضظراری جهت تردد خودروهای امدادی و عملیاتی از مهمترین درخواست های مطروحه بهداشت و درمان می باشد.
زیاد کردن ١٠ برابرى بازیگران در تبلیغات سیگار

عبارات مهم : سیگار
على اکبر سیارى معاون بهداشت وزارت بهداشتاظهار کرد: مرسوم ترین علت فوت و عامل سرطان زا قابل پیشگیرى مصرف دخانیات است و اگر کسى در نوجوانى دخانیات مصرف کند ٩٠ درصد در بزرگسالى معتاد مى شوند که کم کردن عمر ٢٠ تا ٣٠ سال فرد را به دنبال خواهد داشت.
وى بیان کرد: در ٣٠٠ فیلم برتر کشور در سه دهه بعد از انقلاب در مورد تبلیغ سیگار از سوى بازیگران این فیلم ها تحقیق کردیم و دیدیم که میزان تبلیغ سیگار در بازیگران مرد در دهه دوم ٢ برابر و بازیگران زن ٤ برابر زیاد کردن داشته، همچنین دهه سوم در بازیگران مرد ٤ برابر و بازیگران زن ١٠ برابر تبلیغات سیگار کشیدن زیاد شده است هست.

سیارى اظهار کرد: این میزان نشان مى دهد که صنعت سینما که بالاترین تاثیر در کشور را دارد، به وسیله شرکت هاى تولیدکننده و وارد کننده سیگار خریدارى شده است اند.

اعتباربخشی درآمد بیمارستان ها را کم و زیاد می کند
ایرج حریرچى قائم مقام قائم مقام و سخنگوى وزارت بهداشت ر. خصوص اعتباربخشی بیمارستان های کشور اظهار کرد: با انجام طرح اعتباربخشی بیمارستان ها این مراکز سطح بندی شده است که تأثیر زیادی در درآمد بیمارستان ها و حتی تعرفه پزشکان دارد و در این طرح فرآیند محور بودن یکی از مسئله های مهم وزارت بهداشت هست، بطوریکه از میان ۹۰۰ سنجه ۱۴۶ سنجه مربوط به ایمنی بیماران و رضایت آن ها از خدمات پزشکی هست.

وی ادامه داد: قانون آزمایشگاه های کشور در سال ۶۷ به تصویب رسید و در این زمینه دو تن از معاونان آموزشی از منصب عزل شدند و اینکه در اینترنت ذکر شده است است که افراد لیسانسه در آزمایشگاه های کشور مشغول به کار هستند مطلب کذبی هست، لیکن افرادی که دارای PHD بوده و دوره های دو تا سه ساله را برگزار کرده و امتحان ورودی و خروجی ارزش را داده اند در منصب آزمایشگاه مشغول به کار و فعالیت هستند.

اجرای طرح اعتباربخشی در ۹۰۰ بیمارستان کشور
محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشتاظهار کرد: اعتباربخشی با نشانه کیفیت خدمات و ارتقای سطح رضایت مردم انجام شده است است و در آن استانداردسازی خدمات حوزه سلامت در بیمارستان ها مدنظر قرار می گیرد.
وی بیان کرد: اعتباربخشی در ۹۰۰ بیمارستان جهت ۹۰۰ سنجه به وسیله ۳۰۰ ارزیاب ملی در بیمارستان های سراسر کشور انجام می شود و اینکار در ۷ فاز از یک سال و نیم پیش طراحی شده است است و کار اعتباربخشی بیمارستان ها به وسیله ۴۰۰ نفر از نخبگان و کارشناسان اهل فن به شکل کتابی با عنوان نحوه استقرار استاندارد ها تبیین شده است است.
کم کردن شمار مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور
ایرج حریرچى قائم مقام قائم مقام و سخنگوى وزارت بهداشت، راجع به تب کریمه کنگو اظهار کرد: با اطمینان مى گوییم که مردم دلواپس نباشند و امسال کم کردن قابل توجهى نسبت به سال گذشته داشتیم.

حریرچی با بیان اینکه بیست سال است که بىماری تب کریمه کنگو رصد مى شود و تمام بیماران با وجود گران بودن به صورت رایگان درمان مى شوند، تصریح کرد: موارد اخیر به جز یک مورد که ناشى از بى احتیاطى بوده، مسئله دیگرى وجود نداشته و تمام افرادى که در آن کشتارگاه بودند به صورت رایگان درمان شدند.

تعرفه های ۹۶ در شورای عالی بیمه بلاتکلیف مانده اند
علیرضا زالی مدیر شرکت نظام پزشکی اظهار کرد: طبق قانون باید در آخر هر سال تعرفه های پزشکی اعلام شود و این در حالی است که با وجود گذشت دو ماه از سال ۹۶ ما هنوز در بلاتکلیفی تعرفه های پزشکی به سر می بریم.

وی افزود: شرکت نظام پزشکی از آذر ماه سال گذشته بسته تعرفه های خود را با وجود اینکه هنوز بودجه به تصویب نرسیده هست، اعلام کرده، ولی هنوز نتیجه مثبتی به دست نیامده است.

با خرید این آش و حلیم ها بیماری را سرسفره افطار می برید
خسرو صادق نیت رییس اداره بهداشت محیط و سلامت کار وزارت بهداشت با اشاره به فروش آش و حلیم به وسیله دستفروشان در معابر عمومی و و انتی ها در ماه رمضان اظهار کرد: ارائه آش و حلیم و بطور کلی مواد غذایی فقط در اماکن دارای مجوز مورد تأیید هست.
وی ادامه داد: فروش آش و حلیم بدون مجوزهای بهداشتی و صنفی تخلف بوده و این کار غیرقانونی است همچنین احتمال غیربهداشتی بودن این مواد غذایی بسیار زیاد می باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیگار | پزشکی | بهداشت | بهداشتی | بازیگران | بیمارستان | بازیگران زن | بازیگران مرد | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog